SAPANCA ŞİİR AKŞAMLARI

Kültür zenginliktir, bir arada olmanın; aynı sese, aynı sevgiye, aynı geleneğe ve aynı geleceğe tüm farklılıklarımızla ortak olmanın adıdır. Bu farkındalıkla 72 milletin yurdu ve yuvası olan Sakarya’mızın kültürel zenginliğini artırmak ve ortaya çıkarmak için çalışmalarımız devam ediyor.  Sakarya’nın kültür sanat zenginliğiyle anılması için fikir insanları, sanatçı ve şairleri şehrimizde ağırlıyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak; nitelikli kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde, ülkemizin öncül entelektüel ve sanatçılarını hemşerilerimizle bir araya getirmeye devam ediyoruz. Konferans, Panel, Söyleşi, Film Gösterimleri, Tiyatro Buluşmaları gibi başlıklarda düzenli bir şekilde sürdürdüğümüz faaliyetleri her yıl Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları ile taçlandırıyoruz.

Şiirin tarihimiz ve coğrafyamızdaki vazgeçilmez değerini ve hayati öneme sahip olduğunu biliyor; gücüne her alanda şahit oluyoruz. Şiirimizin tınısını ve özelliklerini üzerinde yaşadığımız topraklardan alarak evrensel bir kavrayışa ulaştığına, böylece, hangi kültür ortamı ya da coğrafyada yaşarsa yaşasın, bütün insanlar için bünyesinde bir mesaj, kulak verilmeye değer bir ses barındırdığına inanıyoruz. Biz işte bu sözün ve sesin bıraktığı izin peşinden gidiyoruz.

Bu düşüncelerle bu yıl 20'ncisi düzenlenen Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları’nda değerli şairlerimizi edebiyatseverlerle buluşturmanın heyecanı içerisindeyiz.

Bu heyecanımıza ortak olmaya, söz üstatlarından ilham almaya ve hazırladığımız programlara tüm hemşerilerimiz davetlidir.

Ekrem Yüce
Sakarya Büyükşehir
Belediye Başkanı
Sapanca Şiir Akşamları

Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı
44 44 054 (Dahili: 3434)